Zdrowie

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o diecie ketogenicznej

Czy zawsze jesteśmy zdolni do tego, aby określić, którą dietę wybrać i który jadłospis będzie w stanie nas najbardziej zadowolić? Bynajmniej. Właśnie przez to czasem spożywamy przypadkowe posiłki, czego skutkiem jest to, że najprawdopodobniej w niedługim czasie to odczujemy. Dla zapobiegnięcia temu, dobrze jest zastanowić się na przykład nad dietą ketogeniczną, która jest ostatnio niezwykle popularna.

Czy dobrą dietę da się wybrać samodzielnie?

Jest sporo rzeczy, które jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie, teoretycznie możemy do tej listy zaliczyć także ułożenie naszej diety. Niestety jest to tylko na pozór takie proste. Posiłki podczas zdrowej diety powinny być odpowiednio zróżnicowane, co pewnie będzie dla wielu osób ogromnym zaskoczeniem. Istotna jest głównie zawartość konkretnych elementów w posiłkach. Jeżeli zależy nam, żeby dieta mogła być zbilansowana, istotną kwestią jest w głównej mierze zawartość spożywanych węglowodanów, tłuszczy i białek. Jednym z najchętniej wybieranych sposobów odżywiania jest dziś dieta ketogeniczna, której głównym założeniem jest ograniczenie ilości cukrów i zastąpienie ich tłuszczami. Dietetycy coraz chętniej polecają dietę ketogeniczną, gdyż przestrzegając jej zasad można sprawnie zrzucić wagę. Oczywiście chcąc przejść na dietę powinniśmy robić to w porozumieniu z lekarzem.

Catering dietetyczny i wymagająca dieta – czy to wykonalne?

Firmy zapewniające profesjonalne usługi gastronomiczne, coraz częściej oferują wybór diety ketogenicznej. Dieta jest dostępna jako praktyczny catering Łódź, Poznań czy Bilesko Biała to miasta, w których bez problemu można skorzystać z takiej diety i to w różnych punktach. Najczęściej możemy liczyć na bardzo różnorodne posiłki. Dieta ketogeniczna ma same zalety, o których bez problemu możemy poczytać w literaturze specjalistycznej. Największą korzyścią jest odczuwalny spadek tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo przy pomocy diety poprawimy pracę wielu organów, również serca i nerek, a także obniżymy ciśnienie tętnicze oraz poziom cholesterolu i cukru. Stosowanie diety ketogenicznej przynosi same korzyści, kolejną jest uniknięcie miażdżycy, udarów i zawału. Niestety początkowe etapy diety potrafią być trudne, należy liczyć się ze zwiększonym odczuwaniem głodu, pojawieniem się rozdrażnienia, a także apatią i trądzikiem.