Zdrowie

Jak unikać korków w Warszawie?

Wszyscy ludzie, którzy mają zamiar odwiedzić Warszawę po raz pierwszy, najpewniej będą się zastanawiać, jak najskuteczniej przemieszczać się między dzielnicami. Dotyczy to zwłaszcza zwiedzających, którzy chcą zaliczyć w ciągu 24-48 godzin możliwie jak najwięcej ciekawych atrakcji. Możemy podpowiedzieć, jaki środek transportu trzeba wziąć pod uwagę.

Tramwaj, metro czy może autobus?

Pierwszą myślą naprawdę wielu odwiedzających jest komunikacja publiczna. Trudno się temu dziwić – Warszawa jest świetnie skomunikowanym ośrodkiem miejskim, tym bardziej w porównaniu do innych miast w naszym kraju. Najsprawniejszym środkiem komunikacji miejskiej w stolicy jest niewątpliwie metro – w ok. 30 minut mamy możliwość dojechać na drugi koniec Warszawy. Niefortunnie, ten środek transportu ma jedną konkretną wadę – metro w stolicy posiada obecnie tylko 2 linie, w związku z czym po wyjściu z niego przeważnie musimy przesiąść się w tramwaj lub autobus. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że dla większości podróżnych to właśnie ten konkretny środek transportu będzie najlepszy – większość stacji umiejscowiono w najbliższym otoczeniu różnych atrakcji.

Taksówka Warszawa: kiedy warto ją zamówić?

Część osób może też myśleć nad alternatywnym wyjściem, czyli na przykład przemieszczaniem się taksówką. O ile nie jest to prawdopodobnie najodpowiedniejszy zamiar w przypadku naprawdę sporych odległości, o tyle jeżeli przyjezdny chce jedynie szybko i wygodnie dotrzeć do celu znajdującego się w okolicy to taksówka z pewnością będzie właściwą decyzją. Kosztem nie musimy się już martwić – z powodu ogromnej konkurencji ceny stale spadają.