Dom

Niezawodne sposoby na uniknięcie zamoczenia łazienki

Wyposażając malutką łazieneczkę trzeba dokonać wyboru – wanna, a może prysznic. Podejmując tą ważną decyzję, należy rozważyć kilka elementów. Wybierając wannę, możemy dostosować ją tak, by pełniła ona także rolę prysznicu. Niestety prysznicu nie da się tak rozbudować by stał się wanną. W sklepach artykułami budowlanymi mamy okazję zapoznania się z bardzo różnorodną ofertą sanitariów, pasujących do dowolnej łazienki oraz spełniających indywidualne upodobania

Wanna z funkcją natrysku czyli jak odremontować łazienkę

Kabino-wanna to zestaw, który zawiera w sobie wannę oraz specjalny parawan nawannowy. Z uwagi na to, iż takie rozwiązanie od pewnego czasu zyskuje na popularności coraz więcej producentów wprowadza je do własnej oferty. Wraz z ilością ofert zwiększa się możliwość dostosowania kabino-wanny nie tylko pod względem wymiarów, ale również charakteru łazienki, wzornictwa. Na taki wybór mogą się jednak zdecydować wyłącznie osoby, które będą przeprowadzać większy remont łazienki, albo aranżują ją po raz pierwszy.

Jak przekształcić wannę aby spełniała także funkcję natrysku?

Jeżeli zależy nam na kabino-wannie a nie chcemy inwestować zbyt wielkich pieniędzy w remont, możemy pokusić się o kupno oddzielnych elementów oraz dostosowanie wanny pod nasze preferencje.
Wydawać się może, że montaż słuchawki prysznicu załatwi sprawę szybkich kąpieli. Niestety bez odpowiedniej osłony, nasza łazienka zawsze byłaby zamoczona. Niewątpliwie warto zainwestować w dobrą formę zasłony, by po każdej kąpieli nie musieć czyścić całej łazienki.
Najtańszym i najprostszym wyjściem z sytuacji jest przymocowanie zasłonki.
Na szczęście pożegnaliśmy już dawno czasy, kiedy zawieszano wstrętną ceratę.

Zasłonki prysznicowe nadal są dostępne, ale ich wykonanie, wzory oraz możliwości montażu na pewno nie zabiorą elegancji łazience. Poza zasłoną posiadamy również ogromny wybór powszechnych parawanów nawannowych.

Siedzisko do wanny – wygoda oraz bezpieczeństwo

Na rynku sanitariów łazienkowych znajdziemy mnóstwo gadżetów, jakie w znaczny sposób uproszczą nam wzięcie szybkiego prysznicu. Jednym z najciekawszych jest siedzisko do wanny. Stołeczek ułatwi nam zabiegi pielęgnacyjne. Siedząc na nim można komfortowo namydlić całe ciało, ogolić nogi, oraz wykonać peeling. Gadżet ten obok wygody gwarantuje również większe bezpieczeństwo, zmniejsza ryzyko upadku. musi natomiast spełniać parę wymogów.
Aby było wygodne musi mieć właściwą wielkość.

Prócz wielkości siedziska ważny jest także system montażu. Wiele stołeczków może być instalowanych na stałe do wanny lub ściany. Najwygodniejszą opcją wydaje się natomiast siedzisko wstawiane do wanny w momencie, kiedy będzie potrzebne.