Rodzina

Skutery dla niepełnosprawnych – jakimi elementami należy kierować się przed zakupem

Prawdziwym wyzwaniem dla nas jest sprawa przywrócenia osób niepełnosprawnych oraz starszych, cierpiących na różne schorzenia, do dawnej aktywności. Sygnału zdecydowanych kroków ku przełomowi należy oczekiwać od inżynierii, która najśmielej zajmuje się wyzwaniem mobilności, w znacznej mierze stanowiący ogromną przeszkodę. Skutery inwalidzkie elektryczne skutecznie wyciągają z domu tych, którzy dzięki temu wsparciu odzyskają perspektywę poprawy własnego losu. Korzystając ze skuterów, osoby niepełnosprawne pokazują, że inwalidztwo nie równa się końcowi aktywnego życia. Większa ruchliwość, a nawet aktywność na rynku pracy – to najważniejsze korzyści z połączenia ułatwień architektonicznych z nowoczesnymi pojazdami, jakimi są skutery inwalidzkie elektryczne.

Co może zaoferować skuter inwalidzki

Skuter inwalidzki elektryczny to nie to samo, co wózki – różnią się od nich większymi prędkościami, skracającymi czas przemieszczania się i umożliwiającymi stosunkowo dalekie wyjazdy . Większość modeli oferuje wygodę na niezłym poziomie i łatwą obsługę. Szczególnie nieskomplikowany musi być proces ładowania skutera. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, najważniejszą cechą powinna być stabilność poruszania się, która czyni pojazd niezależnym od nierówności jezdni, ubytków, a także niewysokich krawężników. Projektanci starają się o lekkość sprzętu i nadając w mu przenośny charakter umożliwiają złożenie do rozmiarów bagażnika samochodowego. No i wreszcie możemy zobaczyć atrakcyjne, designerskie projekty, które wyróżniają te maszyny spośród pojazdów dla niepełnosprawnych.

Dobre rady przy wyborze skutera

Przy wybieraniu modelu należy przeanalizować kompatybilność i dopasowanie maszyny do jej właściciela, ze szczególnym uwzględnieniem stopnia. Kolejne ważne parametry to wydajny akumulator oraz moc silnika, która decyduje o szybkości, zdolności pojazdu do przejechania większych odległości i możliwości pokonywania przeszkód. Trzeba także dopasować rozmiar maszyny do konkretnej osoby. Ważny jest również promień skrętu, który może dochodzić nawet do 200 stopni, a także niezawodne na wszelkich nierównościach zawieszenie. Nie zapomnijmy o szczegółach, takich jak lusterka z regulacją, światła odblaskowe i żarówki, kolumna kierownicy z regulacją, fotel z wysuwanym zagłówkiem i podłokietnikami, a także specjalna kierownica do niskiego uchwytu.