Dom

Oszczędzanie przez inwestowanie w Twój dom

Współczesny użytkownik mieszkania mocno koncentruje się na tworzeniu strefy komfortu. Coraz częściej wybieramy opcję, by zapłacić więcej, byle nie stracić wygody. Dowodem na to może być przeniesienie uwagi z kwestii ekonomicznych na jakość życia w rozmaitych państwach, a nie jedynie na PKB. Nie powinno się zatem ociągać się z poprawą komfortu własnego kąta.

Nowy poziom komfortu w czterech ścianach!

Prawie każdy rozważa o tym, jak można efektywnie polepszyć jakość swojej codziennej egzystencji bez zamartwiania się o finanse. Coraz większa renoma nowoczesnego systemu bms daje doskonałą odpowiedź na tak przedstawione zagadnienie. Co to takiego? Mamy tu do czynienia z nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym układem kompleksowego zarządzania budynkiem lub mieszkaniem, przy czym nie chodzi tu o pojedynczy układ kierowania, np. centralnym ogrzewaniem czy oświetleniem, ale dotyczy to wszystkiego, w co domy bywają wyposażone. W ramach systemu bms powstało gros procedur i algorytmów optymalnego wentylowania, oświetlania, ogrzewania, sterowania bramami, drzwiami, roletami, a nawet odkurzaczami czy piekarnikiem. Obecnie to nowinka techniczna, lecz w przyszłości zmieni nie tylko gospodarowanie przestrzenią domową, ale również ludzkie nawyki i codzienne zachowania.

Czego możemy się spodziewać po systemie bms?

Ta technologia jest coraz częściej brana pod uwagę przy tworzeniu koncepcji, planów, ich realizacji oraz wykańczania przestrzeni mieszkalnych. Wyróżnia ją metodyka zarządzania i inicjowania z zastosowaniem inteligentnych aplikacji sprzętów używanych na co dzień w naszych mieszkaniach. W ten sposób potrafimy dowolnie planować działanie urządzeń kuchennych i łazienkowych, ustawić zmywarkę, sterować zaworami wody i gazu – to wszystko można wykonać przy użyciu mobilnych lub stacjonarnych komputerów – jakiegokolwiek sprzętu skomunikowanego z siecią. Jakiekolwiek inne rozwiązanie nie jest w stanie zapewnić wyższego stopnia użyteczności, który przy okazji podwyższa poziom bezpieczeństwa i komfort mieszkania. Prawdą jest, że u swoich początków system bms był tworzony także po to, aby zapewnić bez kompromisów bezpieczeństwo mieszkańców – zwłaszcza przez zespolenie działania zamków, kontrolę dostępu oraz wykorzystanie ponadstandardowych urządzeń alarmowych. Umożliwia on automatyczne sterowanie np. drzwiami, roletami antywłamaniowymi – tym, co determinuje domowe bezpieczeństwo.