Dom

Dylematy właścicieli niewielkich łazienek

Wyposażanie łazienki często sprawia trudności. Nietrudno stwierdzić, iż odnowienie umywalni często okazuje się być nadzwyczaj czymś obciążającym dla naszego budżetu, z tej przyczyny urzeczywistniamy taką renowację bardzo rzadko. Nie zapominajmy też, że, przeważnie trudno nam oszacować funkcjonalność branych pod uwagę technologii, zanim się ich nie wypróbuje. Wiele osób kieruje się zatem kwestiami dotyczącymi wyglądu, a nie utylitarnymi. Jednym z najtrudniejszych wyborów bywa wybór między wanną i prysznicem.

Komu przyda się wanna?

Znakomita część użytkowników nawet w przypadku skromnej umywalni kupuje wannę. Wanna gwarantuje bowiem zupełnie inny komfort, niż standardowy prysznic. Zwłaszcza kobiety przepadają za tym, aby wylegiwać się podczas kąpieli z użyciem wanny, popijając przy tym herbatę, ale chętnie posługują się nią również pozostali domownicy, a przede wszystkim szkraby. Z punktu widzenia dzieci wanna to miejsce do wesołych harców i właśnie dlatego niekiedy pluskają się w niej kiedy tylko mają taką możliwość. Sprzedawcy proponują zadziwiająco rozległą paletę wanien o rozmaitych wariantach. Można zamontować choćby mały typ wanny którego długość nie przekracza 120 cm, optymalny specjalnie dla dzieci spragnionych zabawy. Takie modele wanien są chętnie wybierane do malutkich pomieszczeń.

Osoby w podeszłym wieku skarżą się jednak na to, że do wanny ciężko się im wchodzi i trudno z niej wychodzi, w chwili gdy dokuczają im rozmaite dolegliwości bólowe i sztywność stawów. Najlepszym rozwiązaniem z ich punktu widzenia może okazać się wanna z drzwiczkami, dlatego, że korzystanie z niej nie wymaga od nich zwinności i mogą swobodnie wejść do wanny podobnie jak do całkiem płaskiego brodzika. Tego typu wanna to także dobry pomysł w przypadku osoby niepełnosprawnej, która chce bez pomocy innych myć się i być niezależnym od pomocy innych domowników.

Wanna z drzwiczkami czy kabina prysznicowa?

Dokonanie wyboru między wanną oraz prysznicem czasem nastręcza trudności. Na ogół poglądy poszczególnych domowników bywają niezgodne ze sobą. Zdarza się, iż jedni uwielbiają długi relaks podczas kąpieli, natomiast pozostali domownicy wolą szybkie kąpiele. Komfortowa wanna z drzwiczkami może zostać wobec tego uzupełniona także o specjalna przegrodę, w ten sposób będzie pełniła także zadanie prysznica. Na taką koncepcję stawia wiele osób, które są pozbawieni możliwości montażu odrębnej wanny i sporego brodzika. W przypadku, gdy natrysk okaże się być mały czy niekomfortowy dla użytkowników, znacznie korzystniej byłoby go zastąpić odpowiednio dużą wanną, ponieważ zapewni ona pole manewru i pozwoli na błyskawiczną kąpiel.

W centrach handlowych można znaleźć szeroki wybór ścianek wykonanych ze szklanych materiałów, które montuje się właśnie w wannach, by zyskać możliwość korzystania z nich w pozycji stojącej. Wymienioną wcześniej przegrodę w razie potrzeby możemy także zamówić w sklepie w szerokiej gamie wzorów , ewentualnie możemy też wybrać zamiast tego parawan, jednak takie alternatywy w ostatnich latach tracą popularność, bowiem są mało komfortowe w porównaniu do przegród szklanych.