Bez kategorii

Jak zorganizować udany wypad integracyjny?

Otworzenie własnej działalności to jedyna w swoim rodzaju przygoda i niekończące się możliwości – dlatego trudno się dziwić, że osoby kochające pracę konkretne i pomysłowe, będą dążyły do powołania zespołu, który zwiększy szanse firmy na zaistnienie wśród konkurencji. Zebranie tego rodzaju pracowników to jedno, jednak ich chęć pracy, zawieranie bliższych znajomości oraz stworzenie dbałość o miejsce pracy, to drugie.

Spotkania integracyjne po godzinach oraz wieczorne imprezy, wykazują świetny wpływ m. in. na przyszłą atmosferę pracy, motywację i skuteczność – to naprawdę działa! Najpowszechniejszą formą integracji jest rozmowa przy piwie, kręgle, escape room czy też… gra w labiryncie laserów. Mając za przykład takie miasto jak bilard Łódź, strzelnica czy dla miłośników mocnych wrażeń: paintball również brzmią całkiem kusząco. Jak więc powinniśmy pomóc sobie w podjęciu decyzji?

W pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę charakter współpracowników, bowiem zakłopotany czy słabo zgrany team nie ma szans na dobrą zabawę – za to luźna atmosfera i chęć współdziałania będzie potęgować rozrywkę. Po grupowym wysiłu można zorganizować ognisko, przy którym pozostała część spotkania popłynie z dźwiękiem popularnych przyśpiewek, przy pogawędkach i dowcipach. Taki dzień i wieczór to gwarancja sukcesu.

Pamiętajmy jednak, że wspomniany wcześniej paintball może okazać się nie do końca trafionym pomysłem i cios kulką z farbą jest nieraz dość bolesny, więc na przykład płeć piękna może być mało zaciekawiona podobną formą integracji. Dodatkową niedoskonałością jest jej cena, ponieważ za każdego uczestnika trzeba dać około 50-100 złotych. Tym razem jednak to nie pieniądze grają pierwszoplanową rolę, jeżeli nasza firma organizuje takie wydarzenia tylko od święta.