Często osłabiony człowiek bądź taki, który miał kontakty z osobą już zainfekowaną, zaczyna szybko zmagać się z wirusem będącym źródłem opryszczki. Wynik? Piekąca i zaczerwieniona wyprysk, z reguły położona na powierzchni warg. Jak powinieneś sobie pomóc w walce z opryszczką?
Obniżona wytrzymałość Twojego organizmu, a prócz tego nie przestrzeganie powszechnie stosowanych zasad czystości mogą być powodem tego, iż łatwo o utworzenie się opryszczki. Jej czynnikiem etiologicznym jest prątek Herpes simplex. Wstępnie warg wystepuje coraz mocniej widoczna czerwona plamka, która zaczyna swędzieć i doskwierać. W następnej kolejności pojawiają się pęcherze wypełnione płynem surowiczym, wówczas dochodzi do ich perforacji, a potem tworzy się strupek.
Spożytkowanie zwyczajnie użytkowych, aptecznych broni na wirus opryszczki, jak chociażby przeciwwirusowy środek Neosine, umożliwia dosyć szybko i z powodzeniem uporać się z opryszczką wargową. Konieczne jest niemniej jednak w pamięci, że jest to problem o charakterze nawrotowym, w tym wypadku nie wolno pomijać zasad higieny, ale dodatkowo o rozmowie z lekarzem, jak tylko opryszczka wargowa nawraca raz po raz, więcej niż pięć razy w roku, a na dokładkę formuje się nie tylko w okolicy warg.
Z rzadziej ujawniającą się opryszczką, łatwo dać sobie radę dodatkowo domowymi sposobami. Wyborowo sprawdza się melisa posiadająca funkcje antywirusowe a także przeciwbakteryjne. Należy zastosować kompresy z melisy, ponieważ znajdziemy wschowane w niej taniny oraz kwasy fenolowe poradzą sobie bezwzględnie z walką z chorobą. Analogiczne cechy przejawia miód, który dobrze wytłumia stan zapalny w obrębie miejsca dotkniętego chorobą.
Cykl zwalczanie wirusa wzmacnia aloes – należy przełamać liść i miąższem przytrzymać go do wykwitu, a dodatkowo olejek z drzewa herbacianego, który trzeba bełtać z kremem, dodając ledwie parę kropelek, i tak sporządzony „medykament” wcierać w opryszczkę.
Są to wyroby, jakie posiadamy prawie w jakiejkolwiek kuchni, a i użycie ich, aby szybciej walczyć z opryszczką wargowa i przyspieszyć także mechanizmy gojenia, nie wymaga stosowania uciążliwych działań.