Rodzina

Gdzie poszukiwać rady w przypadku ambarasów w rodzinie?

W życiu zdarzają się rozmaite okoliczności a także bywa, iż doskonały małżonek okazuje się oprawcą w człekokształtnej postaci, bądź pociecha, niepodlegle od zaangażowania w wyedukowanie, wpada w coraz to nowsze problemy. Co wtenczas uczynić plus skąd jest w stanie przybyć usługa?

Niebieska Linia

Jeżeli w życiu prywatnym sferze rodowej dzieje się coś kiepskiego, trzeba zgłosić się na Niebieską Linię. Toteż zwyczajna godność Ogólnonarodowego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Familii. Numer na ogólny telefon kontaktowy dla poszkodowanych przemocą w rodzinie to 800 12 00 02, natomiast numer na nietypowy telefon zaufania to 116 123. Takie kluczowe kontakty przydadzą się, jeżeli pośród najbliższych przytrafi coś makabrycznego, czego powszechnie nie umiemy ujawnić. Agresja pośród swoich stanowi tragicznym wrażeniem tudzież nie zawsze posiada się śmiałość objawić kwestię na policję bądź do prokuratury, jednakże pierwszym ruchem powinno stać się kontakt ze służbami.

Nie tylko kobiety. Mężczyźni także bywają ofiarą przemocy

Chociaż to temat zazwyczaj pomijany, tak przez media, jak i przez otoczenie, trzeba pamiętać, że wobec mężczyzn także również używa się przemocy. Dla tych, których dosięgła agresja w rodzinie, też czynna jest Niebieska Linia; równość płci musi dotyczyć każdego obszaru rzeczywistości, także pomocy ludziom doświadczającym przemocy, dlatego mężczyźni muszą otrzymywać identyczne wsparcie jak płeć przeciwna. Istotne, by w przypadku ujawnienia przypadków agresji, panowie posiadali świadomość bezpieczeństwa i nie mieli przeświadczenia, że są lekceważeni czy gorsi, ponieważ zostali obiektem ataku.

Pomoc prawnika bez kosztów

Nie wszyscy się orientują, że od 1 stycznia 2019 roku pojawiła się opcja dotarcia do zupełnie darmowej pomocy u prawnika. Z tego powodu nawet biedniejsze osoby mogą liczyć na poradę w sytuacjach, przez które ich życie znacznie się pogorszyło. Wystarczy przez okno wyszukiwarki zorientować się (wpisując np. frazę „prawo rodzinne łódź„), gdzie znajdziemy prawników od prawa rodzinnego i równocześnie pracują w programie bezpłatnej pomocy prawnej. W wypadku gdy jednak martwimy się, że zabraknie dla nas darmowej opieki u prawnika, warto poszukać inaczej, np. w stosownych wydziałach jednostek samorządu terytorialnego.