Rodzina

Jakie preparaty dla dziecka do szorowania?

Pielęgnacja noworodka to najczęściej stres dla młodo upieczonych rodziców. Powstaje wówczas bojaźń, żeby nie zrobić maluszkowi bólu, jako, że noworodek zdaje się drobny i czuły. Pomimo tego nie taki duży stres jak go nakreślają, wystarczą odpowiednie akcesoria i zyskanie ogłady.

Jakiego rodzaju są bezwzględnie potrzebne produkty do pielęgnowania?

Jako pierwsze potrzeba kupić balię jak też siedzisko czy też matę antypoślizgową do pielęgnowania. Wygodnie jest czyścić maleństwo, jeżeli balia jest umieszczona na wsporniku. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup rodzica. Co więcej niezbędny jest ręcznik z okryciem głowy, którym można błyskawicznie przykryć maluszka, żeby nie zmarzło. Najlepszy będzie ręcznik z kapturkiem z naturalnej tkaniny typu frotte, gdyż jest łagodny i niezwykle precyzyjne absorbuje ciecz. Obecnie mamy znaczny wachlarz preparatów do pielęgnowania dla maluchów, nie ma potrzeby nabywać nazbyt wielu kosmetyków. Najodpowiedniejszy będzie żel wszystko w jednym, do skóry ciała oraz włosków. Do przeprowadzenia kąpieli potrzebny będzie termometr do sprawdzania temperatury cieczy, a po myciu dobrze jest mieć usytuowane na wyciągnięcie ręki wszelkie tekstylia do nawilżanie naskórka malucha. Są to: balsam bądź oliwka, maść na odparzenia, wyprane ubranko, majtki, aspirator do noska, szczotka do włosków.

W jaki sposób musi odbywać się pielęgnacja maleństwa?

Jako pierwsze trzeba zorganizować wszelkie najważniejsze tekstylia do kąpieli. Wlać płyn do miski i poznać jej temperaturę. Ciecz musi mieć około 37 stopni. Na dół wanienki lub na podkładkę antypoślizgową do kąpieli trzeba ułożyć materiał i dolewa się nieco preparatu do kąpieli. Kiedy wszystko jest gotowe, trzeba pomału włożyć noworodka do miski, jeżeli nie posiadamy podkładki antypoślizgowej ani siedziska, powinno się trzymać noworodkowi główeczkę.

Początkowe procesy pielęgnacji muszą być niedługie, trzeba tylko umyć niemowlę spokojnie roztworem kąpielowym. Buzię powinno się obmyć okładem zamoczonym w letniej, niezanieczyszczonej cieczy. Jeżeli maluszek jest już wykąpane, zawijamy je w ułożony wcześniej na półce bądź też innym specjalnym miejscu ręcznik z okryciem głowy i wolno osuszamy skórę malucha. Czyścimy miejsce po odciętej pępowinie i nos maleństwa, nawilżamy skórę specjalnym preparatem i smarowidłem na odparzeliny, natomiast następnie zakładamy pieluszkę oraz zakładamy ubrania. Następnie czeszemy głowę, szczególnie jeśli maluszek posiada wiele włosów.