Moda

Skórzana torebka – jak o nią zadbać?

Prawdziwa skórzana torebka to najlepszy wybór, jakiego możemy dokonać. Tego typu akcesoria, w przeciwieństwie do syntetyków, cechuje wyjątkowa wytrzymałość. Jeżeli pragniemy zaopatrzyć się w dobrej jakości skórzaną torebkę, lecz nie przesadzić z ceną, dobrym wyjściem będzie hurtownia torebek skórzanych, w której z pewnością pozytywnie zaskoczą nas ceny.

Aby torebka wykonana ze skóry doskonale sprawowała się przez dłuższy czas, musimy już od początku właściwie się nią zająć. Skóra stanowi bardzo wymagający materiał i w każdym przypadku wymaga więcej troski niż inne tworzywa. Istotnym krokiem, który trzeba wykonać po zakupie nowej torby, jest jej zabezpieczenie, czyli impregnacja. Wystarczy zainwestować w przeznaczony do tego preparat, który powinna oferować każda hurtownia torebek skórzanych. Impregnację warto powtarzać co ok. 3 miesiące. W ten sposób skóra, z której wykonana została nasza torebka, na długo zachowa odpowiednią elastyczność. Torba może więc wyglądać pięknie nawet przez kilkanaście sezonów. Trzeba także uważać, by naturalna skóra nie była zbytnio wystawiana na słońce – może to spowodować jej szybkie wyblaknięcie.

Oczyszczanie torebki ze skóry naturalnej powinno zawsze być wykonywane ostrożnie, za pomocą lekko zwilżonej ściereczki. Lepiej nie wykorzystywać do tego zabiegu chemicznych preparatów. Warto pamiętać, że nie jest także trafionym pomysłem testowanie możliwości naszej pralki. Spowoduje to najpewniej pękanie skóry, co doprowadzi poważnych zniszczeń, które nie sposób naprawić.

Przechowywanie skórzanej torebki również ma wielkie znaczenie dla jej kondycji. Skóra musi oddychać, dlatego najwłaściwszym dla niej opakowaniem będzie najpewniej bawełniany woreczek. Nie należy go szczelnie zamykać.