Różności

Gdzie na urlop? Sopot okaże się najlepszym wyborem

W Trójmieście, dokładnie pomiędzy Gdańskiem i Gdynią – jeden z najważniejszych bałtyckich kurortów: Sopot. O każdej porze roku wszędzie możemy spotkać tu sporo gości, przyjeżdżających w celach rekreacyjnych, ale też by podreperować zdrowie. Z pewnością To miasto właściwe na niezapomnianą wyprawę, choćby zimową porą.

Jeśli nie masz pojęcia, dokąd skierować pierwsze kroki w Sopocie, molo wyznaczy ci trasę

Najwięcej zależy od tego, w jakim celu przybywa się do Sopotu. Jeśli są to jedynie cele turystyczne i wyjazd przeznaczony jest na zwiedzanie, to możliwości mamy mnóstwo. Nawet w dwa dni można sporo zobaczyć, wędrując w okolicach wybrzeży lub kierując się w kierunku centrum. Wszyscy docierający tu pierwszy raz, musi rozpocząć od wielkiego obiektu architektonicznego, jakim jest liczące ponad pół kilometra sopockie molo. Znakomicie sprawdzi się w roli miejsca finału dnia pełnego wrażeń, bowiem oprócz spacerów wśród fal można tam podziwiać niezwykłe zachody słońca pośród odgłosów morskich ptaków. Znajdziemy tu 2 elementy niezwykłych rozmiarów morskiego duktu: jedna znana jako Skwer Kuracyjny przy brzegu, druga wkracza na spory dystans wgłąb morza. Podczas wakacji organizuje się w okolicy koncerty i zabawy. Przy nabrzeżu najczęściej można podziać widok wielu łodzi. Dużo ciszej będzie tu zimą, kiedy również warto przyjechać, by zatrzymać się w wolniejszym życiu nad morzem. Jest mniej gwarne, ale tak nieodmiennie klimatyczne i radosne.

Jak ciekawie spędzić czas w Sopocie?

Nim wybierzemy się do nadmorskiego miasta, warto monitorować stan pogody. Możemy wprowadzić w wyszukiwarkę hasło „Sopot kamera”, by zaobserwować na żywo, czego spodziewać się na ulicach i ścieżkach spacerowych miasta. Kamera ulokowana na molo umożliwia podpatrywanie tego, co się aktualnie mamy na plaży, m.in. obserwowanie przystani jachtowej czy Skweru Kuracyjnego.

W razie dobrej pogody wprost ze skweru warto skierować wzdłuż plaży lub promenadą, która wiedzie aż do gdańskiego Brzeźna – albo wybrać się do Trójwymiarowego Parku. Oprócz tego koniecznie należy wykorzystać zielone części miasta. Wśród nich znajduje się na pewno Łysa Góra i stok narciarski. Zimą opcją będą narty, co dla licznych turystów jest dużą gratką. Nie wolno zapomnieć o mekce polskiej rozrywki (Opera Leśna), w której od lat ’60 XX wieku organizowano Międzynarodowy Festiwal Piosenki. W trochę cieplejsze dni warto udać się nad Morskie Oko, czyli Staw Nowowiejski, który pozwoli nasycić się ciszą i pięknem przyrody.

Dokąd w Sopocie  wybrać podczas deszczu

Wystarczy spojrzeć na mapę, aby stwierdzić, jakie atrakcje czekają na turystów także w czasie niepogody. Swoje podwoje otwiera Dworek Sierakowskich, w którym odbywają się czwartkowe koncerty. Można też zwiedzić Willę Claaszena, czyli Muzeum Sopotu, wyjątkowo ciekawe miejsce. Koniecznie trzeba też się przejść znanym traktem spacerowym Monciakiem. W połowie drogi zauważymy ciekawą bryłę architektoniczną, Krzywy Domek. W fragmencie Sopotu na turystów czeka najwięcej lokali gastronomicznych, kafejek i knajpek, gdzie można liczyć na smaczne dania i czas na relaks.

Dla każdej osoby poszukującej najlepszego letniska doskonałym wyborem będzie Sopot Kamera na żywo może pomóc w organizacji wypoczynku w tym mieście. Warto pooglądać spokojne życie w Sopocie, by się przekonać, że każdy czas można wykorzystać na wizytę.