Bez kategorii

Co trzeba zobaczyć w Bielsku-Białej?

Jest największą aglomeracją w Beskidzie Śląskim, a malownicze widoki na beskidzkie góry stanowią jeden z jego największych walorów. Bielsko-Biała to wspaniały punkt wypadowy w pasmo Szyndzielni oraz Klimczoka – szczytów górskich, stanowiących piękną wizytówkę Beskidu Śląskiego.

Z centrum miasta jesteśmy w stanie bez problemu organizować atrakcyjne wycieczki w Beskid Mały, a precyzyjnie – w pasmo Magurki Wilkowickiej i Czupla. Również ono jest idealnie zauważalne z samego centrum miasta, toteż i ta atrakcja uwodzi pasjonatów górskich eskapad i wypoczynku w ruchu. Warto jakkolwiek mieć w pamięci, że Bielsko-Biała to miasto, które samo w sobie na pewno okaże się dla nas interesującym punktem niejednej eskapady. Które z zabytków i atrakcji zasługują na miejsce w naszych planach? Dla małych podróżnych nie lada atrakcją jest z pewnością tamtejsze studio filmów rysunkowych. Pozostałych gości oczarować mogą natomiast perełki architektury, z których znane jest to piękne miasto o bogatej historii. Szczególnie warto skazać tu na takie gmachy jak Teatr Polski czy ratusz bielski, mnóstwo uroku mają też ujmujące rynek kamieniczki. Zachwyca też piękny zamek Sułkowskich, czyli dzisiejsze muzeum.

Podróżowanie po mieście może być naprawdę proste. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „taxi Bielsko”, łatwo wyszukasz taksówkarza, który przewiezie Cię po najfajniejszych miejscach w Bielsku. Jego poznanie pozwoli nam zdobyć wiedzę nie tylko na temat miasta oraz jego historii, ale także przeszłości całego regionu, który cieszy się dziś tak wielką popularnością wśród wielbicieli czynnego wypoczynku.